Jeśli jeszcze nie zacząłeś reklamować swojej restauracji w mediach społecznościowych, to dużo tracisz. Dookoła jest pełno biznesów, które czerpią ogromne korzyści z promowania się na różnych portalach społecznościowych.

Pełno jest sposobów reklamowania restauracji. Pewnie więc zadajesz sobie pytanie: dlaczego muszę dołączyć do mediów społecznościowych, aby skutecznie reklamować moją restaurację? Oto dlaczego!

Sesja dla restauracji American Dream

Lepsza obsługa gości Twojej restauracji

Dzięki obecności w mediach społecznościowych możesz lepiej komunikować się ze swoimi gośćmi. Jeśli okaże się, że ktoś był niezadowolony z wizyty i napisał o tym w Internecie, to w łatwy sposób będziesz mógł skomunikować się z tą osobą i spróbować naprawić jej zdanie o swoim lokalu. Przez takie działanie będziesz mógł również pokazać innym potencjalnym gościom, że ich zdanie się liczy i że dbasz, aby byli zadowoleni z wizyty w Twojej restauracji. Jeśli natomiast gość wystawi dobrą opinię, będziesz wiedzieć, co lubią Twoi gości i na co zwracają największą uwagę.

Zwiększenie rozpoznawalności restauracji

Marketing w mediach społecznościowych będzie wstanie zapewnić Ci rozpoznawalność na całym świecie. Dzięki temu ludzie z obcych krajów, gdy pojawią się w miejscowości, w której masz swoją restaurację, będą mogli w łatwy i szybki sposób odnaleźć Twój lokal.

Będziesz mógł zbudować większą wiarygodność swojego lokalu gastronomicznego

W dzisiejszych czasach ludzie sprawdzają praktycznie wszystko online. Gdy kupują czajnik to analizują opinie innych osób w Internecie. Tak samo w przypadku restauracji, Twoi goście sprawdzają recenzje i komentarze na jej temat, zanim zdecydują się przyjść i spróbować serwowanych dań. Opinie na temat Twojej restauracji mówią potencjalnym klientom, czy warto są odwiedzić.

Sesja dla restauracji American Dream

Lepsza współpraca z lokalnymi firmami

Marketing w mediach społecznościowych pozwala na poznanie innych lokalnych firm, które działają w branżach pokrewnych. Biznesy te mogą dzielić się z tobą pomysłami lub wspierać Twój biznes, poprzez promowanie siebie nawzajem. Ostatnio bardzo modnym działaniem stało się pozyskiwanie produktów od regionalnych dostawców i tworzenie dań na podstawie tych produktów. W takim przypadku, możesz promować swoją restaurację poprzez oznaczanie tego dostawcy w swoich mediach, aby potencjalni goście widzieli, że produkty z których tworzysz dania są dobrej jakości i wspierają polską gospodarkę.

Jeszcze sprawniejsza komunikacja z Twoimi gośćmi

Poprzez media społecznościowe możesz w łatwy i szybki sposób przekazywać informacje swoim gościom. Będą mogli oni się dowiedzieć o zmianach w menu, zmianie czasu pracy restauracji, organizowanych wydarzeniach czy choćby o tym, co dzisiaj jest serwowane na lunch.

Sesja dla restauracji American Dream

Szybszy i łatwiejszy sposób reklamowania restauracji

W przeciwieństwie do innych sposobów reklamowania restauracji, marketing w mediach społecznościowych pozwala na dotarcie do milionów ludzi na całym świecie z restauracji lub domu. Dodatkowo dzięki profilowaniu swoich reklam nie docierasz do przypadkowych osób, tylko do tych, które najbardziej zainteresuje Twoja restauracja.

Wiesz już dlaczego warto założyć profil restauracji w mediach społecznościowych. Teraz pewnie chciałbyś wiedzieć jak to skutecznie zrobić? Poznaj 7 sposobów, jak promować swoją restaurację w social mediach.

Jak zawsze, dziękuję, że tu jesteś! Jeśli podobał Ci się ten post, to świetnym sposobem, aby mi to pokazać, jest podzielenie się nim na Facebooku, zapisanie na swoim Pintereście, polecenie go znajomym lub po prostu napisanie komentarza pod spodem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *